Zidna izolacija

Zagrijavanje zidova i krovova kuće s materijalima Technonikol

Zagrijavanje zidova i krovova kuće s materijalima Technonikol

Suvremeno tržište građevinskih materijala ispunjeno je mnogim vrstama raznih izolacijskih materijala od kojih su materijali tvrtke “TechnoNICOL” najkvalitetniji i najpopularniji.

Zašto je u Moldaviji opasno izolirati stanove - neugodno vatreno iznenađenje

Zašto je u Moldaviji opasno izolirati stanove – neugodno vatreno iznenađenje

Danas se mnogi od onih koji su uspjeli ljeti izolirati vanjske zidove svojih stanova hvale prijateljima toplinom i udobnošću u svom domu. Međutim, malo ljudi razmišlja o opasnosti koju ova udobna prednost donosi. I vrlo uzalud.

Kako izolirati zidove kuće: izbor materijala i tehnologija ugradnje

Dakle, poželjna je izolacija fasade. Bolje štiti kuću od temperaturnih prenapona, sprječava utjecaj vlage, mraza i sunca na zgradu, održava optimalnu vlažnost iznutra. Tehnologije za ugradnju materijala iznutra i izvana ne razlikuju se.

 Trebam li izolirati zidove u visokim zgradama: savjet stručnjaka

Trebam li izolirati zidove u visokim zgradama: savjet stručnjaka

Suha ljepljiva smjesa (potrebno je oko 100 kg smjese na 1 m 3 pjene) također je kupljena u malim serijama na lokalnim prodajnim mjestima, upakirana u papirnate vrećice od 25 kg. Kupljena je univerzalna jeftina smjesa (pogodna i kao ljepilo i za naknadno ojačavanje) domaće marke u prosjeku 60 UAH. po vrećici. Također je korišten i univerzalni temeljni premaz duboke penetracije.

Kako izbjeći neugodne posljedice s unutarnjom izolacijom

Kako izbjeći neugodne posljedice s unutarnjom izolacijom

Mnogi profesionalni graditelji i proizvođači izolacije hrapavo se raspravljaju o tome. Netko kaže da ovaj događaj neće dati ništa, dok drugi prigovaraju – kažu, dobar rezultat se postiže kada su zidovi sobe obloženi toplinski izolacijskim materijalom. Ali obje strane jednoglasno tvrde da je izolacija fasada mnogo učinkovitija opcija od izolacije unutarnjih zidova.

Izolacija zida izvana: opcije

Izolacija zida izvana: opcije

Za početak, važno je pozabaviti se konceptima kao što su “mokra” i “suha” (prozračena) fasada. Razlika između njih sastoji se, prije svega, u vrsti instalacije. Ako prva vrsta uključuje lijepljenje izolacije na zid, onda su u drugom slučaju izolacijski listovi nanizani na nosače, a zatim je na njih pričvršćen potporni profil. Odlazak nosača izračunava se na sljedeći način: debljina izolacije + 40 mm. Ovih 40 mm potreban je zračni otvor. U pravilu se u ovoj vrsti fasade izolacija vrši mineralnom (kamenom) vunom.

Preporuke za ugradnju: kako izolirati zidove iznutra

Preporuke za ugradnju: kako izolirati zidove iznutra

Ali zagrijavanje kuće iznutra pjenom se ne vrši često . Činjenica je da se toplinska izolacijska svojstva ovog materijala očituju što bolje, to je veća njegova debljina. Zbog toga se volumen soba znatno smanjuje. U ovom slučaju, sličan učinak možete postići ako naručite tanju izolaciju folije, što vam omogućava uštedu prostora, ali košta više.

Zidna izolacija u visokoj zgradi: što daje i kako to učiniti?

Zidna izolacija u visokoj zgradi: što daje i kako to učiniti?

Izolacija zida u visokoj zgradi: koliko učinkovita?

Zagrijavanje stanova u visokim zgradama ovisi o vrsti distribucije toplinskih komunikacija u vašem domu. Većina visokih zgrada sagrađenih „lopaticom“ ne dopušta postavljanje individualnog brojila topline.

Prednosti i nedostaci unutarnje izolacije zidova

Prednosti i nedostaci unutarnje izolacije zidova

Izolacija zidova iznutra polistirenskom pjenom obično je prisilna mjera, a uglavnom je koriste stanovnici stambenih zgrada koji, primjerice, nemaju financijsku sposobnost izolacije zidova izvana. Metoda ima mnogo nedostataka. Od formalnih “prednosti” može se nazvati samo nizak proračun i jednostavnost instalacije. Naravno, efekt zagrijavanja – povećanje unutarnje temperature u sobi – očitovat će se, posebno u početku.

Izolacija zidova kuće: kako ne pustiti da se ognjište ohladi?

Izolacija zidova kuće: kako ne pustiti da se ognjište ohladi?

S nedovoljnom izolacijom zidova u kući, postoji opasnost od kondenzacije. U bilo kojoj prostoriji određena količina vlage izlazi u zrak – iz daha ljudi, isparavanja vode, iz sobnih biljaka i drugih stvari. Mokri zrak, padajući na hladan zid, brzo se hladi i pretvara se u najmanju kapljicu vode. Vlažni zidovi ne samo da se brzo urušavaju – već i šire plijesni, od kojih mnogi nisu samo u stanju pokvariti opći izgled prostorije, već i izazivaju razvoj alergija ili astme kod stanovnika kuće.

Postupak izolacije unutarnjih površina zidova stana pjenom

Kako izolirati kuću s najvećom učinkovitošću, a što je bolje – unutarnja ili vanjska izolacija zidova, koji se materijali koriste za izolaciju stanova, cijene izolacije fasada – pokušat ćemo odgovoriti na ova i druga pitanja u ovom članku.