Vremenska crta stilova dizajna

Svi stilovi interijera, cjelovit popis s fotografijama

Svi stilovi interijera, cjelovit popis s fotografijama

Kada birate između modernih i prirodnih materijala, dajte prednost drvu i kamenu. Međutim, dopušteno je parket zamijeniti pločicama „nalik na drvo“, a zidove tapecirati diskretnim prugama, obojiti ih u boje fauna, mlijeka, šafrana ili obložiti pločama.

Vodič za stil: Povijesni interijeri

Vodič za stil: Povijesni interijeri

Stilovi su se pojavljivali postupno: neki su postali odraz razdoblja, drugi su se oblikovali ovisno o karakteristikama nacionalne kulture, a drugi su odredili trenutne trendove u umjetnosti. Kako biste lako mogli kretati kroz dizajn i uređenje prostora, Open Village je pripremio pravi stilski vodič koji će vas brzo i lako upoznati s glavnim smjerovima u unutrašnjosti.

Povijesni stilovi (u hronološkom redoslijedu)

Udobno, obiteljsko, čvrsto – glavna stvar koju trebate znati o američkom stilu. Stvar je u rasporedu – Amerikanci više vole kuće u kojima su odvojene samo spavaće sobe i kupaonice, ostatak prostora u kući – kuhinja, blagovaonica, dnevni boravak, hodnik – kombiniraju se u jednu cjelinu. Sve su sobe što veće. Gigantizam se odražava na namještaj: ogromne kuhinje, masivne skupine kauča, visoki kreveti, za koje klupa može biti korisna.

Stilovi dizajna interijera i njihove karakteristične karakteristike - rastavljamo sve zajedno

Stilovi dizajna interijera i njihove karakteristične karakteristike – rastavljamo sve zajedno

Gotovo svi su se suočili s problemom odabira smjera u unutrašnjosti. Na mnoge načine poteškoće u donošenju odluka nastaju zbog raznolikosti postojećih stilova i njihovog velikog broja. S tim u vezi, ponekad se čak i najuvjerljiviji konzervativac dovodi u pitanje prilikom izbora.

Arhitektonski stilovi u kronološkom redoslijedu s primjerima i fotografijama

Arhitektonski stilovi u kronološkom redoslijedu s primjerima i fotografijama

Razumijevanje drevnog egipatskog stila od strane modernih ljudi temelji se na sačuvanim vjerskim crkvama i masivnim, nerazumljivim građevinama, s karakterističnim kosim zidovima s malim brojem rupa okruženih misterijom. Rasprostranjeno je mišljenje da su to grobnice, ali postoje i druge teorije. Dodatni podaci o arhitekturi

Kronologija arhitektonskih stilova (materijal Wikipedije)

Kronologija arhitektonskih stilova (materijal Wikipedije)

Za vas smo pripremili savjete, uz pomoć kojih lako možete postati poznavatelj arhitekture, nehotice odredivši kojem stilu pripada određena zgrada ili građevina u bilo kojem od gradova svijeta.

Art Nouveau stil (kraj XIX - početak XX stoljeća).

Art Nouveau stil (kraj XIX – početak XX stoljeća).

Ogledala su glavni element dekor ovog stila. Zlato, srebro, mramor, mozaik, plemeniti metali i kamenje tipični su u dekoru. Završni namještaj od skupih tkanina, obrub se široko koristi. Namještaj nema stroge geometrijske oblike. Postolja za skulpture pojavljuju se u namještaju. Dekoracija uključuje biljne elemente i sliku figura, pa čak i čitave prizore iz života na pozadini prirodnih krajolika.

Vodič za stilove interijera: povijesni, nacionalni i moderni

Vodič za stilove interijera: povijesni, nacionalni i moderni

Glavne značajke: svijetli dekor koji se kombinira jedni s drugima, sklad, lakoća i elegancija, ali ne i minimalizam. Art Deco kombinira egzotičnu i primitivnu umjetnost, tako da možete vidjeti životinjske predmete u susjedstvu sa skulpturama i slikama veličanstvenih dama. Također jedan od najpopularnijih simbola je „izlazeće sunce“ ili „egipatski polukrug“.

Povijesni stilovi: barok, rokoko, klasicizam, carstvo

Povijesni stilovi: barok, rokoko, klasicizam, carstvo

Primjeri klasičnog stila su grčki, gotički dizajn, kao i unutrašnjost baroka, rokoka, renesanse, carstva i naravno klasicizam. Zajedničke karakteristike ovih stilova su veličanstvo, luksuz i aristokracija koji su prisutni u svakom detalju. Obično koriste skupe materijale, luksuzne završne obrade, kao i zlatne i brončane elemente. Često su element ukrašavanja noge i leđa namještaja. Prva se može izvesti u obliku životinja.

Arhitektonski i umjetnički stilovi i pravci

Arhitektonski i umjetnički stilovi i pravci

Opći pregled arhitekture starog Rima. Građevine, građevine i arhitektonski ansambli drevnog Rima. Sastav karakterističnog rimskog gradskog ansambla. Forum Romanum. Forum Trajan. Stupac Trajan. Luk Tita. Konstantin luk. Rimski akvadukti. Aqueduct Marzia u Rimu. Trajanov most u Alcantri. Akvadukt u gradu Nimes. Carska palača na Palatinu. Vila Adriana u Tiburu. Rimska kazališta. Marcellus Theatre u Rimu. Roman Kollosey (Colosseum) – najveći amfiteatar. Rimske kupelji. Kupke od Caracalla. Dioklecijanove kupke. Panteon u Rimu. Antička rimska bazilika. Trobrodna bazilika Konstantina.

Značenja arhitektonskih stilova-2: od bidermajera do postindustrijalizma

Stil kao jedinstvo umjetničkog smjera, skladna kombinacija značajki. Prepoznavanje značajki stila. Učinak kombinacija boja i boja na unutrašnjosti. Karakteristike interijera kao ljudskog okruženja. Svjetlost kao sredstvo stvaranja interijera.