Vanjski završetak drvene kuće

Kako ukras utječe na toplinsku i zvučnu izolaciju kuće

Kako ukras utječe na toplinsku i zvučnu izolaciju kuće

Način ugradnje može biti suh i mokar. Suho je metoda u kojoj nije potrebno lijepiti ploče ili temeljiti površinu. U ovom se slučaju ne koriste spojevi na vodi. Na primjer, ova metoda uključuje ukrašavanje drvene kuće izvana blok kućicom ili plastičnim pločama. Pričvršćuju se na površinu pomoću samoreznih vijaka ili utikača.

Određeno s materijalom za vanjsku dekoraciju drvene kuće

Određeno s materijalom za vanjsku dekoraciju drvene kuće

Glavna prednost drvenih zgrada je sposobnost zidova da “dišu”, stoga pri odabiru materijala treba uzeti u obzir ovaj važan faktor. Prilikom odlučivanja o određenom pogledu trebali biste uzeti u obzir sve točke i stvoriti ventiliranu fasadu ili odabrati odgovarajući “prozračni” završni materijal.

Prednosti i nedostaci drvene kuće

Sanduk treba postaviti na ravnim zidovima s korakom od 60 cm, vodoravno. Ako ima kvrga, onda možete zamijeniti ispod šipki podloge od ostataka drva. Glavna stvar je da sanduk treba biti gladak, jer o tome ovisi buduća fasada. Strani dijelovi drvene kuće tijekom skupljanja mogu se slomiti, pa trebate pustiti drvenu konstrukciju da se slegne i tek nakon toga započeti s radom.

Vanjski i unutarnji ukras drvene kuće

Vanjski i unutarnji ukras drvene kuće

Minimalna cijena za oblaganje radova postiže se kada se vinil ili plastični sporedni kolosijek koristi kao završni materijal. Osim ekonomske prednosti, druge prednosti ove mogućnosti dizajna su: ekstremna jednostavnost tehnologije, mogućnost kombiniranja sporednih kolosijeka s gotovo bilo kojom izolacijom, kao i mnoštvo rješenja boja i tekstura. Glavni nedostaci materijala su njegova zapaljivost, kao i mala čvrstoća na mehanički stres, što se djelomično nadoknađuje otpornošću na većinu drugih negativnih pojava.

Uređenje kuće izvana: načini za ojačanje zgrade i učiniti fasadu atraktivnom

Uređenje kuće izvana: načini za ojačanje zgrade i učiniti fasadu atraktivnom

Vanjsko uređenje fasada kuća potrebno je ne samo kako bi se strukturi dao izgled, već i povećao vijek trajanja vanjskih zidova zaštitom građevina od negativnih čimbenika okoliša.

Opcije za vanjsko uređenje drvene kuće

Opcije za vanjsko uređenje drvene kuće

Naš tim prije pokretanja vanjskog ukrašavanja drvene kuće mora obraditi zidove antisepticima, a također ih očistiti. Primjena antiseptika može povećati učinak daljnjeg postavljanja završnog materijala. Ako je kuća izgrađena od drveta ili trupaca, dodatno je cijepanje također obvezno.

Materijali za vanjsku i unutarnju dekoraciju

Materijali za vanjsku i unutarnju dekoraciju

Privatna kuća izgrađena od drva ne može se uvijek smatrati gotovom zgradom, jer u mnogim slučajevima zahtijeva vanjsku i unutarnju dekoraciju zidova. Postoji mnogo različitih opcija, ali nisu sve pogodne za oblaganje takvih zgrada. U ovom ćemo članku pogledati kako možete obložiti drvenu kuću iznutra i izvana i kako to učiniti sami.

Koji materijal odabrati za vanjsku dekoraciju kod kuće

Koji materijal odabrati za vanjsku dekoraciju kod kuće

Ako vaša nova zgrada izgleda približno isto kao na ovoj fotografiji, onda, naravno, imate pitanje: “Koji je vanjski drveni objekt najprikladniji?” Vaš će odabir biti razumniji nakon čitanja ovog članka.

Pročitajte i u ovom odjeljku (⇛ Sve rubrike OVDJE)

Pročitajte i u ovom odjeljku (⇛ Sve rubrike OVDJE)

Odvodni sustav je neophodna funkcija kuće za uklanjanje vode s krova na jednom posebno određenom mjestu. To je potrebno kako se zidovi i temelj zgrade ne bi namočili. Vlaga vlaži površinu zidova i temelja, a time je postupno izlaže raznim destrukcijama i oštećenjima estetskog izgleda. S vremenom voda uništava temelj, pojavljuju se pukotine i rupe, mijenjajući strukturu. Posljedica oštećenja temelja prilično je očajna, prepuna ozbiljnih oštećenja zidova.

Materijali za vanjsku dekoraciju drvene kuće

Materijali za vanjsku dekoraciju drvene kuće

Ne preporučuje se korištenje kamena, klinker pločica, okrenutog opekom, budući da su teške, nije svaka drvena kuća u stanju izdržati takvu masu. Ti su materijali mnogo jači, ako ih želite koristiti, morate precizno izračunati najveće moguće opterećenje na temelju kuće i usporediti ga s masom završnih materijala. Obično se kamen, opeka i crijep koriste za ukrašavanje zgrada od betonskih ploča, pjenastog betona, opeke, sibita itd.

Kako obložiti drvenu kuću izvana: najbolje vrste materijala i tehnologija za njihovu ugradnju

Za proizvodnju obloga koristi se drvo sa sadržajem vlage do 12%. Debljina lamele je u rasponu od 12-25 mm, a širina od 80 do 110 mm. Završna obrada izrađena je od listopadnog i crnogoričnog drveta. Na izgled proizvoda utječe klasa korištenog stabla. Lamele vrhunskog drveta najskuplje su i najljepše, a proizvodi klase C najjeftiniji i manje atraktivni.