Smjerovi u umjetnosti 20. stoljeća

Znate li glavne smjerove umjetnosti u 21. stoljeću? Odgovori upišite u komentare

Znate li glavne smjerove umjetnosti u 21. stoljeću? Odgovori upišite u komentare

(fr. – dojam) – smjer u umjetnosti. Ta je želja najprirodnija i nepristranija uhvatiti stvarni svijet u svojoj nekretnini i varijabilnosti, prenijeti njegove brze utiske,

U središnjoj izložbenoj dvorani u Permu nalazi se izložba Sacvoyage

U središnjoj izložbenoj dvorani u Permu nalazi se izložba Sacvoyage

Apstrakcionizam (od lat. Abstractio – uklanjanje, odvraćanje pažnje) – smjer umjetnosti, napuštao je približnu stvarnost slika oblika u slikarstvu i skulpturi. Jedan od ciljeva apstrakcionizma jest postići sklad, stvoriti određene kombinacije boja i geometrijske oblike kako bi se potaknule različite asocijacije u kontemplatora. Glavni predstavnici apstrakcionizma bili su: Vasily Kandinsky (1866-1944), Pablo Picasso (1881-1973).

Glavni smjerovi u slikarstvu na početku 20. stoljeća

Neredi i patnje običnog naroda, nesklad između znanosti i kreativnosti doveli su do rađanja protesta i izražajnih trendova, od kojih je jedan bio futurizam. Aktuelno sugerira uništavanje kulturnih stereotipa i gledanje u budućnost s optimizmom. D. Severini, L. Russolo, D. Balla i K. Cara prenijeli su senzaciju osobe koja živi u novim rastućim gradovima. Prve izložbe N. Udaltsova, O. Rozanova, K. Boguslavskaya otvorene su u Rusiji, umjetnici su predviđali prijelaz iz kubofuturizma u suprematizam. Novi stilovi pojavili su se brzo kao i politički pokreti u 20. stoljeću.

Glavni smjerovi stilova i trendova u umjetnosti Rusije u drugoj polovici dvadesetog stoljeća i njihov utjecaj na likovnu umjetnost altajskih umjetnika

Glavni smjerovi stilova i trendova u umjetnosti Rusije u drugoj polovici dvadesetog stoljeća i njihov utjecaj na likovnu umjetnost altajskih umjetnika

Gotovo istodobno s fauvizmom nastaje kubizam – pravac povezan s imenima umjetnika Pabla Picassa (1881.-1973.), Georgesa Braquea (1882.-1963.) I pjesnika Guillaumea Apollinairea (1880.-1918.). Od Cezanne, kubisti su skloni shematiziranju predmeta, ali krenuli su dalje – razgraditi sliku predmeta na ravnini i kombinirati te zrakoplove. Boja je namjerno izbačena iz slikanja, što je pogodilo asketizam u paleti. Kubizam je imao značajan utjecaj na razvoj svjetskog slikarstva.

UKYO-E (japanski umjetnički smjer)

UKYO-E (japanski umjetnički smjer)

U brzom ritmu umjetnici su prekrili površinu platna velikim energičnim potezima, često pribjegavajući primanju kapanja (prskanje boje ili cijeđenje iz cijevi). Proces stvaranja slike često se odvijao javno: pred publikom je odigran čitav performans u kojem su umjetnikove geste i pokreti igrali istu aktivnu ulogu kao što su tokovi boja padali i prolivali se po platnu.

MHC prezentacija na temu

Predstavljanje o MHC-u na temu “Novi pravci u umjetnosti 20. stoljeća”

Projekt: „Dekoracija dvorane u muzeju strane slike“ „Novi smjerovi u umjetnosti 20. stoljeća“ Prezentacija za lekciju u moskovskoj klasi umjetnosti u 11. razredu. Trifonova Lyudmila Petrovna, učiteljica likovnih umjetnosti, Moskovsko umjetničko kazalište najviše kategorije kvalifikacije, srednja škola MBOU Arefinsky, regija Nižnji Novgorod. Sastavljen na temelju programa G. I. Danilova “Svjetska umjetnička kultura”

Arteked.ru - Obrazovna, kulturna i obrazovna mreža resursa o umjetnosti i kulturi

Arteked.ru – Obrazovna, kulturna i obrazovna mreža resursa o umjetnosti i kulturi

Realizam u užem smislu shvaća se kao pozitivizam kao pravac u likovnoj umjetnosti druge polovice 19. stoljeća. Izraz “realizam” prvi je francuski književni kritičar J. Chanfleury upotrebio 1950-ih da označi umjetnost koja se protivi romantizmu i akademizmu.

Stilovi i pravci u vizualnoj umjetnosti

Stilovi i pravci u vizualnoj umjetnosti

Slijedeći nadrealizam, apstraktni ekspresionizam nastavio je “oslobađati” umjetnost od bilo kakve kontrole uma i logičkih zakona postavljajući kao svoj cilj spontani izraz umjetnikova unutarnjeg svijeta, njegove podsvijesti u kaotičnim, apstraktnim oblicima i uzevši za svoj glavni kreativni princip spontano, automatsko nanošenje boja na platno, nastaju isključivo pod utjecajem mentalnih i emocionalnih stanja.

Estetska pobuna protiv ustaljenih tradicija i kanona u umjetnosti

Estetska pobuna protiv ustaljenih tradicija i kanona u umjetnosti

Slika sovjetske ere, stvorena prema kanonima socijalističkog realizma, u muzejskoj zbirci predstavljaju svijetle umjetničke ličnosti. Tipologija i stilistika portretiranja u cjelini provodi koncept manovjeka ere ”u njegovom osobnom i društvenom izrazu i nalazi živopisan izraz u djelima P.D. Korina, A.E. Kulikova, Yu.I. Pimenova, A.A. Plastova, L. V. Kabacheka, Yu.M. Rakshi i sur.

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Opća karakteristika 20. stoljeća obilježena je izvanrednom raznolikošću umjetničkih trendova u vizualnoj umjetnosti, koji se ne mogu kombinirati ni s jednim stilom. Slikarstvo 20. stoljeća karakterizira raznolikost stilova i trendova., Traženje novih staza u likovnoj umjetnosti.

Tradicije i inovacije umjetnosti ranog 20. stoljeća

umjetnost u oblicima u kojima je postojala do druge polovice 20. stoljeća nadmašila se. Borba, koja je započela najezdom impresionista, zatim foista, kubista i ostalih predstavnika novih pokreta, završila je angardom koji je zauzeo njegovu nišu.