Seljačka koliba vani

MUDRACIJE, TAJNICE I TAJNICE RUSKE KUĆE

MUDRACIJE, TAJNICE I TAJNICE RUSKE KUĆE

Stambeni dio seljačke kuće s kraja XIX – početka XX stoljeća. sastojao se od stambenih i pomoćnih prostorija. Stambene kuće bile su kolibe, gornje sobe, u domovima prosperitetnih seljaka – hodnici, male svjetiljke. Do pomoćnih prostorija su ostave, ormari, nadstrešnica, potkrovlje. Glavna značajka uređenja stambenog dijela seljačke kuće bila je njegova tradicija: svaka je soba imala svoje funkcije, koje su određivale značajke njihovog okruženja i sastav posuđa. No, kao odgovor na stil života i hitne potrebe stanovnika kuće, nisu ostale potpuno nepromijenjene.

Obnova seljačke kolibe Lermontovskog vremena

Obnova seljačke kolibe Lermontovskog vremena

U samu kolibu vodila su niska jednokrilna vrata, isklesana iz dvije ili tri široke ploče od punog drveta (uglavnom hrasta). Vrata su bila umetnuta u palubu vrata koja se sastojala od dva debla hrastova bloka (jamb), vrhova (gornji trupac) i visokog praga.

Stara ruska peć u seljačkoj kolibi. Unutarnji raspored ruske kolibe

Općenito je poznato da se za životinje koje su najprihvatljivije za okoliš i pogodne za ljudske domove može graditi samo od drveta. Drvo je najstariji građevinski materijal koji nam je dao najnapredniji laboratorij na Zemlji – Priroda.

Kako su seljaci gradili kolibe u regiji Vyatka?

Kako su seljaci gradili kolibe u regiji Vyatka?

Prag u kolibi dobio je poseban značaj: na kraju krajeva, razdvojio je kolibu od vanjskog svijeta. Mladi su, stigli s krošnje, morali stati na prag s obje noge kako bi se povezali s kolibom. Stavili su dijete na prag trbuhom ako viče od posjekotina u trbuhu. Odrasli su liječeni i na pragu protiv bolova u leđima: trbuh su im postavili na prag i sjekiricom “prerezali” bolest. Idući na dug put, ispod praga očeve kolibe uzeli su prstohvat zemlje u amulet. Napokon, kako će biti opisano u nastavku, na pragu “žive” vatre.

Mudrost, tajne i tajne ruske kolibe

Mudrost, tajne i tajne ruske kolibe

Općenito, zaustavljanje seljačkog života bilo je skromno, nepristojno, ali ne bez ukrasa. Nad prozorima su bile postavljene police na kojima su se pred očima stavljale prekrasne posuđe, kovčezi itd. Drveni kreveti bili su s prekrasnim isklesanim leđima, prekriveni patchwork pokrivačima na kojima su se na brežuljku nalazili spušteni jastuci. U gotovo svakoj seljačkoj kolibi mogli su se pronaći škrinje raznih namjena.

Milov L. Veliki ruski orač i značajke ruskog povijesnog procesa

Milov L. Veliki ruski orač i značajke ruskog povijesnog procesa

Prema lokaciji peći, ruska koliba u XIX stoljeću. i, najvjerojatnije, u XVIII. Imao je četiri vrste unutarnjeg izgleda: Sjeverna Srednja Ruska, Istočna Južna Ruska, Zapadna Južna Ruska i Zapadno Ruska (vidi Sliku 21).

Nadežda Sokolova i Dmitrij Sokolov o muzeju ruske Sjeverne crne kolibe u moskovskoj regiji

Nadežda Sokolova i Dmitrij Sokolov o muzeju ruske Sjeverne crne kolibe u moskovskoj regiji

Ruska sjeverna koliba stoji na visokom podrumu bez prozora. Podrum, u koji se može doći, ponekad samo iz kolibe, ne služi samo kućanskim, komunalnim potrebama, već, prije svega, podiže stambeni dio iznad zemlje koja zimi smrzava i od prouzročenih snježnih nanosa.

1. Uvod …………………………………………………… ..3 stranica

1. Uvod …………………………………………………… ..3 stranica

21. stoljeće. Stoljeće visoke tehnologije. Za osobu, moderna oprema čini gotovo sve. I prije dva stoljeća, jednostavna osoba trebala je sve učiniti sama: od izrade jednostavne žlice do izgradnje kuće. Osam godina naša grupa, grupa “Lokalna povijest”, sakupljala je jedinstvene predmete ruske antike. Više od stotinu eksponata. I odlučili smo ukrasiti unutrašnjost seljačke kolibe kako bismo sačuvali kulturnu baštinu sela.

Izgled ruske kolibe - izgled ruske nacionalne kolibe i modernih kuća izgrađenih u ovom stilu

Izgled ruske kolibe – izgled ruske nacionalne kolibe i modernih kuća izgrađenih u ovom stilu

Od davnina seljačka koliba iz trupca smatrala se simbolom Rusije. Prema arheolozima, prve su se kolibe u Rusiji pojavile već prije 2 tisuće godina prije Krista. Duga stoljeća, arhitektura drvenih seljačkih kuća ostala je gotovo nepromijenjena, kombinirajući sve što je trebalo svakoj obitelji: krov nad glavom i mjesto na kojem se možete opustiti nakon napornog radnog dana.

Sveta načela organizacije seljačke kolibe

Sveta načela organizacije seljačke kolibe

Seljački život i način života svake seoske obitelji u našoj novijoj prošlosti bio je primjer prirodne i dobre interakcije s okolinom. Mnogi svakodnevni i svakodnevni znakovi, vjerovanja i pravila koji su od davnih vremena činili kanon seljačkog života, a koje nas u najboljem slučaju percipiraju kao praznovjerje, imaju stvarne svete korijene i temelje se na drevnom narodnom znanju dobivenom od duhovnih mentora (svećenika) o strukturi svemira, našeg zemaljskog svijeta i smisla ljudskog života na Zemlji.

Fotografije ruskih drvenih kuća. Ruska koliba.

Koliba u obliku drvene kućice od sanduka različitih konfiguracija tradicionalno je rusko prebivalište za selo. Tradicija kolibe datira od zemljanih stanova i kuća s zemljanim zidovima iz kojih su se čisto drvene kućice od trupaca počele uzdizati bez vanjske izolacije.