Projekti stanova u stilu minimalizma

Stan u minimalizmu: 70 dizajnerskih ideja

Stan u minimalizmu: 70 dizajnerskih ideja

Asketski interijer najbolje je rješenje za ljude koji cijene prostranost i konciznost. Neprekidno okruženje u neutralnim tonovima doprinosi potpunom odmoru i lakoći u svakodnevnim aktivnostima. Čak i najmanji stan u stilu minimalizma izgleda vizualno veći – takav se učinak može postići akromatskom paletom i malim brojem stvari. Kompaktan dizajn štedi resurse i vrijeme, istovremeno osiguravajući maksimalnu praktičnost i udobnost u svakodnevnom životu.

Minimalizam u unutrašnjosti stana i kuće

Minimalizam u unutrašnjosti stana i kuće

Stil se pojavio u SAD-u sredinom 1960-ih, 20. stoljeća u SAD-u, njegova “eksplozija” dogodila se 70-ih, odražavala je sitost luksuzom karakterističnim za gornju i srednju klasu. Filozofija minimalizma temelji se na načelima kombiniranja elemenata tradicionalne japanske kulture i potreba moderne civilizacije, kombinacije jednostavnosti i funkcionalnosti, kao i prirodnih i visokotehnoloških materijala. Izraz je prvi upotrijebio Walheim. Ipak, moto minimalizma bio je izraz “manje je više”, što se obično pripisuje Ludwigu Miesu van der Roheu.

Dizajn stana u stilu minimalizma (52 fotografije)

Asketski interijer rješenje je za one koji iznad svega cijene prostor i lakonizam. Neprestano okruženje, u kombinaciji s neutralnim tonovima, savršeno pridonosi odmoru i opuštanju. Čak će i odnushka izgledati veće – ovim će se fenomenom postići mali broj objekata i akromatska gama.

Pojedinačni dizajnerski projekti u stilu minimalizma

Pojedinačni dizajnerski projekti u stilu minimalizma

Njenom nastanku prethodile su tendencije konstruktivizma, koje su osiguravale jasnu i promišljenu organizaciju prostora. Konstruktivizam je zauzvrat postao alternativa Art Nouveauu za koji je karakterističan šik prirodnih materijala, zakrivljene i često masivne linije i ukrašen ukras.

Interijer u stilu minimalizma: 18 originalnih primjera

Interijer u stilu minimalizma: 18 originalnih primjera

Unutrašnjost su određivale tri komponente – funkcionalnost, suzdržanost i udobnost. Opća stilska odluka može se nazvati minimalizmom. Koncizan, ali istovremeno sofisticiran dizajnerski namještaj kombiniran je s elegantnim kristalnim svjetiljkama i prirodnim materijalima – drvom i mramorom.

Osnovna načela interijera u minimalizmu

Osnovna načela interijera u minimalizmu

Dizajn interijera u stilu minimalizma stvara vizualni efekt najotvorenijeg, slobodnog, ispunjenog prostora zraka i svjetla. Taj se dojam pojavljuje zbog nedostatka poznatih zidova, pregrada, jasnih granica između prostorija.

Funkcionalne sitnice u stilu minimalizma: projekt u Moskvi

Funkcionalne sitnice u stilu minimalizma: projekt u Moskvi

Ovaj projekt stana u minimalističkom stilu stvoren je za mladu obitelj s malim djetetom. Glava obitelji radi na polju prodaje, a domaćica je sada na rodiljnom dopustu sa svojom kćeri. Vikendom im dolaze prijatelji i rodbina koji često prenoće, a obitelj također voli vikende provesti u zemlji. Kupcima je bilo važno da unutrašnjost njihovog stana bude lagana i udobna, koristeći bijele zidove i prirodni hrast na podu, a autor projekta pokušao je uzeti u obzir njihove želje.

"Okus života": dvosobni stan u stilu minimalizma za obitelj s djecom

“Okus života”: dvosobni stan u stilu minimalizma za obitelj s djecom

Dječji vrtić ima udobno i ergonomsko radno mjesto: okretni stolac omogućava vam ne samo da udobno radite za svojim stolom, već i da se u bilo kojem trenutku omesti igrajući elektronski glasovir. Funkcionalni kabriolet u dječjoj vrtići izrađuje se po narudžbi u stolarskoj radionici.

Projekti kuća u stilu minimalizma: osnovni principi dizajna

Projekti kuća u stilu minimalizma: osnovni principi dizajna

Stil minimalizma prije svega je pogodan za ljude koji žive u prilično zatvorenom i skučenom prostoru. U skladu s osnovnim načelima, vaš dom neće izgledati preopterećen i pun. Stil minimalizma poznaju i vole ljudi koji cijene čistoću i red u svemu.

minimalistički projekt trosobnih stanova Poline Osochenko:

minimalistički projekt trosobnih stanova Poline Osochenko:

Minimalizam preveden s engleskog minimalizma, s latinskog minimus – najmanji. Glavni cilj stila je najučinkovitija organizacija prostora bez ikakvih viškova dizajna i unutrašnjosti, kao i jasna provedba svakog dijela prostorije njegovih funkcija. To stvara dojam jednostavnosti i udobnosti.

Projekti modernih kuća u stilu minimalizma

Stil minimalizma počeo je dobivati ​​svoju popularnost početkom dvadesetog stoljeća. Obilje boja i ukrasnih elemenata počelo je nervirati ljude. Sve je to zahtijevalo nova rješenja od dizajnera. Dizajn stana, uređen u stilu minimalizma, zadovoljava sve potrebe moderne osobe.

Minimalizam u unutrašnjosti stana i kuće