Pravila dizajna apartmana

Desetak pravila dizajna koje treba razbiti

Desetak pravila dizajna koje treba razbiti

Prvo što je važno je da shvatite zašto će vam poslužiti ova soba. Ni skupi popravci ili namještaj neće učiniti dom ugodnim za život ako je njegov dizajn loše osmišljen. Gdje započeti:

10 zlatnih pravila za dizajn malog stana

10 zlatnih pravila za dizajn malog stana

Moj mali stan u Gelendžiku bio je maleni predsoblje i dvije sobe s prikolicom. Pretpostavljalo se da će jedna smjestiti kuhinju, a druga spavaću sobu. Dugo sam se borio s izgledom, pokušavajući uzeti u obzir svaki centimetar područja. Pogledajte novi plan ovog stana: na 52 četvorna metra uspio sam pronaći mjesto za spavaću sobu, dnevni boravak-blagovaonicu-kuhinju, veliku kupaonicu i ormar-garderobu.

Osnovna pravila dizajna u unutrašnjosti. Video tutorijali.

Tekstura često ovisi o odabranom stilu interijera – može biti glatka ili imati izraženu hrapavost. Poželjno je da boja ili tekstura kombiniraju većinu predmeta u sobi.

Pravila dizajna interijera koja je vrijedna kršenja

Pravila dizajna interijera koja je vrijedna kršenja

Zato recite nepisana pravila dizajna interijera. Razmišljajući, na primjer, o dizajnu interijera dnevne sobe, definitivno biramo bijelu boju, ali bojanje stropa u bilo kojoj nijansi daje toliko novih mogućnosti. Kršeći ovaj princip dizajna interijera, nije potrebno pribjegavati stropnom oslikavanju – dovoljno je da zaboravite „peti zid“ nekoliko tonova tamnijim ili svjetlijim od ostalih četiri.

Pravilo 4. Ne bacajte novac u zidove.

Pravilo 4. Ne bacajte novac u zidove.

Danas je rijedak domaćin u stanju da ostane ravnodušan prema modernim dizajnerskim tehnikama i tehnikama, detaljno opisanim s televizijskih ekrana i stranica časopisa. Nakon što su gledali nekoliko programa u kojima se moderan ili klasični interijer pojavljuje iz nepregledne sobe naporima dizajnera i građevinskih radnika, mnogi se odlučuju na popravke u vlastitom domu i odlaze u najbliži građevinski supermarket i salon namještaja.

Neutralna unutrašnjost: 7 osnovnih pravila

Neutralna unutrašnjost: 7 osnovnih pravila

Interijer u neutralnim bojama mora nužno sadržavati kontrast boja. Ako koristite kombinaciju nekoliko neutralnih boja, preporučljivo je koristiti ih s tamnim nijansama smeđe i sive do “težine”. Budite oprezni – nemojte se miješati u veliki broj tamnih nijansi – postoji šansa da unutrašnjost bude previše tmurna. Stoga je vrijedno odabrati nekoliko dodataka ili jedan ili dva komada namještaja tamne boje, ali ništa više.

10 nepromjenjivih pravila za dizajn malog stana. DIO I I.

10 nepromjenjivih pravila za dizajn malog stana. DIO I I.

Svatko od nas je barem jednom u životu gledao, fasciniran kako čarobnjak izvlači prilično dobro hranjenog i flegmatičnog zeca iz prazne, na prvi pogled malene kutije. Čarobnjaci, kao nitko drugi na svijetu, znaju kako koristiti boju, oblik i zrcala da bi predmet bili vizualno manji ili obrnuto više nego što zapravo jesu.

10 pravila za stvaranje ekskluzivnog interijera

10 pravila za stvaranje ekskluzivnog interijera

Svatko od nas sanja o autorovom interijeru u kojem ćemo biti okruženi lijepim stvarima, visokokvalitetnim završnim materijalima i jedinstvenim stilom. Da bi unutrašnjost bila stilski održavana, jedinstvena i ukusna, nije ju potrebno ukrašavati zlatnim i umetnutim detaljima. Iskusni dizajneri interijera Olga Valle, Natalia Guseva, Anastasia Kasparyan i Elena Krylova reći će vam kako kompetentno i zanimljivo napraviti interijer stana i elitnu kuću .

Dizajn malih stanova: glavna pravila

Dizajn malih stanova: glavna pravila

Za rad s malim prostorima mašta nije samo poželjna – potrebno je. Na malom prostoru vam je potrebno toliko mjesta: stol za kojim će sjediti svi gosti i kuhinja s hladnjakom jedan uz drugi i sklopivi kauč. I što je najvažnije, sve to na 30-40 četvornih metara trebalo bi biti uređeno ergonomsko i povoljno. Postoje li univerzalna pravila za dizajn malih stanova? Na ovo pitanje odgovorimo zajedno s umjetničkim direktorom studija “Design Point” Ivanom Mirolyubovom .

Racionalnost i praktičnost su prioritetna područja u kreiranju dizajna.

Racionalnost i praktičnost su prioritetna područja u kreiranju dizajna.

Kućište treba pomoći osobi da se osjeća ugodno, treba biti prikladno i što funkcionalnije. Dizajn mora biti stvoren tako da kućište u najvećoj mogućoj mjeri odgovara navikama i potrebama stanovnika. Svi predmeti u kući trebaju biti za osobu, a ne obrnuto. Osoba uvijek treba imati pri ruci ono što joj treba, kako za profesionalne aktivnosti, tako i za opuštanje, kuhanje, kupanje itd.

7 Ideje za dizajn WC-a 2 m 2 bez kupaonice u stanu i 92 fotografije popravka

Prilikom odabira namještaja i drugih predmeta, morate se sjetiti parametara kućišta, njegove rasvjete, ukrasa, tehničke razine inženjerske opreme. Estetika i funkcionalnost ovise o tim čimbenicima i povezani su s njima.