Nedostaci gaziranog betona

Dobre i nedostatne kuće od gaziranog betona i pregledi vlasnika koji žive u takvim kućama

Dobre i nedostatne kuće od gaziranog betona i pregledi vlasnika koji žive u takvim kućama

U šoku sam, kuća je gazirana od gaziranog betona! Zid je 300 mm, a puše iz svih pukotina. Pa čak i nema praznina kao takvih, pa postoje pukotine u bloku. Vjerojatno kroz njih i kroz te pore, hvaljen, vjetar hoda. A kupili smo i specijalno ljepilo za gazirani beton kako bismo smanjili zidane površine. Obećali su da će kuća disati, tako da zviždi u potpunosti. On, umjesto obećane uštede, traži samo stalne troškove.

Rješavanje problema s pukotinama u gaziranom betonu

Rješavanje problema s pukotinama u gaziranom betonu

Gazirani betonski blokovi, čiji nedostaci i karakteristike ćemo razmotriti u ovom članku, postaju sve popularniji svake godine. Mnogi programeri ga odabiru kao zidni materijal za budući dom.

Autoklavljeni gazirani beton (plinski silikat) ima dokazane prednosti u vremenu

Blokovi su postavljeni u autoklavu s parom, pri čemu pregrijanom kada je izložena visokoj temperaturi (190  do ° C ) i tlak (12 bar ) se odvija kemijska reakcija. Obrada topline i vlage u autoklavu smanjuje skupljanje blokova nakon sušenja i pruža im potrebnu čvrstoću i otpornost na smrzavanje.

Što je pasivna kuća? Ukratko o tehnologiji pasivnih kuća.

Što je pasivna kuća? Ukratko o tehnologiji pasivnih kuća.

Ako blokove gaziranog betona smatramo građevinskim materijalom za izgradnju privatne kuće, tada oni imaju niz prednosti u odnosu na ostale proizvode građevnog bloka od staničnog betona. Ovaj materijal također ima nedostatke, ali ako uzmete u obzir slabosti materijala i zaštitite ga tijekom procesa gradnje, možete dobiti pristojan rezultat.

Kako odabrati blokove od gaziranog betona?

Kako odabrati blokove od gaziranog betona?

Unatoč velikom popisu čvrstoća, gazirani beton ima neke slabosti, poput krhkosti (pri niskoj gustoći), toplinske vodljivosti, velike apsorpcije vlage i niske tlačne čvrstoće (blokovi s malim koeficijentom toplinske vodljivosti). Ipak, ako odaberete blokove s pravim parametrima za svoj dom, možete izgraditi sve vrste zidova od gaziranog betona, uključujući i podrume.

Koje su prednosti i nedostaci plinsko-betonske kuće

Koje su prednosti i nedostaci plinsko-betonske kuće

Pojedinačni programeri uglavnom se fokusiraju na moderne sorte umjetnog kamena, preferirajući ih tradicionalnom drvu ili cigli. Uz sve nijanse izgradnje i rada kuća od gaziranog betona, njihove prednosti i nedostatke trebalo bi razumjeti u detalje. Glavni razlog je nedostatak svijesti o potencijalnom kupcu i često dijametralno oprečna mišljenja o preporučenosti takve konstrukcije.

Koji je blok plina bolji za izgradnju? Prednosti i nedostaci gaziranog betona

Koji je blok plina bolji za izgradnju? Prednosti i nedostaci gaziranog betona

Gazirani beton proizvodi se autoklavom ili neautoklavnom metodom. Kad se svi suhi sastojci pomiješaju, dodaje se voda. Zbog kemijske reakcije, smjesa se povećava u veličini poput tijesta. Nakon stvrdnjavanja izrezuje se na proizvode standardnih veličina. Zatim, kako bi radni elementi dobili potrebnu čvrstoću, stavljaju se u autoklave i izlijevaju vodenom parom ili suše u posebnim komorama. Tako se dobiva gazirani beton: njegove karakteristike ovise o gustoći i količini zraka koji se u njemu nalaze.

Gazirani beton: prednosti i nedostaci. Što se može graditi od gaziranog betona?

Gazirani beton: prednosti i nedostaci. Što se može graditi od gaziranog betona?

Plinski blok dobro drži toplinu, pa je potrebno malo energije za zagrijavanje prostorija. Kuće od gaziranog betona ne zahtijevaju dodatnu oblogu zidova, jer izgleda estetski ugodno. Materijal se ne drobi, lako se buši i reže. Može se prilagoditi bilo kojoj ideji dizajna.

Glavni nedostaci gaziranog betona tijekom izgradnje

Glavni nedostaci gaziranog betona tijekom izgradnje

Zahvaljujući posebnoj metodi proizvodnje, blokovi gaziranog betona su lagani s impresivnom volumenom. Daju dobre pokazatelje zvučne izolacije i toplinske izolacije. Prednosti nad ciglom i drvom također su primjetne tijekom ugradnje i izračunavanja ukupnog proračuna rada.

Gazirani beton ili pjenasti beton: što odabrati za izgradnju kuće - usporedba proizvodne tehnologije i karakteristika materijala

Gazirani beton ili pjenasti beton: što odabrati za izgradnju kuće – usporedba proizvodne tehnologije i karakteristika materijala

Manjak prirodnog plina u mnogim predgrađima i vikendicama posebno je akutan u razdoblju grijanja, kada za svaki kilovat toplinske energije morate platiti doslovno previsoku cijenu. Ali posjedovanje vlastitog doma ima svoje prednosti. Jedan od njih je da se nisko podignuta zgrada može proizvoljno proizvesti toplim korištenjem strukturnih i toplinski izolacijskih materijala – staničnih betonskih blokova tijekom izgradnje zidova. Izrađeni su od pjenastog i gaziranog betona, a koja je razlika između njih i koja su bolja – pokušajmo to shvatiti.

Usporedba tehnologije proizvodnje pjenastog betona i gaziranog betona

Zbog porozne strukture, kuća od gaziranog betona učinkovito zadržava toplinu, što smanjuje troškove grijanja prostora. A s pravom završnom obradom, zidovi od betona iz gaziranog betona slobodno ispuštaju vodenu paru prema van, pružajući ugodnu mikroklimu u kući.