Minimalistički ljudi

Minimalizam je puno i malo, ali dovoljno

Minimalizam je puno i malo, ali dovoljno

U svakodnevnoj potrazi za najboljima, osoba ne primjećuje kako je, pored najboljih, također prerasla i nepotrebna. Predmeti, odjeća, dokumenti, pa čak i komunikacija. Iz prekomjerne količine svega, on počinje ključati i shvaća da se mora promijeniti. Mnogi svoj spas pronalaze u minimalizmu, koji se tek počinje razvijati u Kazahstanu.

Kako stan pretvoriti u ured i je li to legalno?

Kako stan pretvoriti u ured i je li to legalno?

Za ove ljude glavna je stvar vizualna komponenta svakog posla. Nije činjenica da je u stvarnosti minimalizam obuhvatio sve sfere njihovog života i da bezuvjetno slijede njegove kanone, ali o tome nikad nećete znati, jer s vanjske strane nećete pogriješiti! Njihova omiljena boja je za zidove, za posteljinu, posuđe, za sve – bijelu. Zahvaljujući njemu, prostor izgleda čišći i prostraniji – što je, ako ne i vizualna obmana? ��

Iako se kugla valjala: bolno prazni stanovi japanskih minimalista

U minimalizmu se broj stvari svodi na potrebni (!) Minimum. Te stvari traju godinama, pa čak i desetljećima, što znači da zahtijevaju vrlo dobre kvalitete, a priori ne mogu biti jeftine. Ali .. Ulaganjem u kvalitetne stvari minimalisti smanjuju financijske troškove, za razliku od onih koji preferiraju nešto osrednje.

12 stvari koje minimalisti žele najviše u životu

12 stvari koje minimalisti žele najviše u životu

Minimalisti su pravi stručnjaci za štednju, organizaciju i pojednostavljenje. Ne peckaju na hiper, hiper i hipertenziju. Izbjegavaju vanjske utjecaje koji ih utječu, a oni nemilosrdno izbacuju iz života sve što narušava njihovo unutarnje stanje mira i tišine. Minimalisti žele više od svega u životu i teže da njihov jednostavan i besplatan način života postanu još lakši. Oni se metodički oslobađaju svojih strahova, strepnji, nesigurnosti i bijesa.

5 dokaza da minimalizam trenutno treba svakog od nas

5 dokaza da minimalizam trenutno treba svakog od nas

Svakodnevno se opterećujemo nepotrebnim stvarima i informacijama, ali ne dobivamo zadovoljstvo, već samo sve veći i veći stres. Minimalizam kao način života pomoći će uspostavi reda.

Minimalizam i poznati moderni minimalisti

Minimalizam i poznati moderni minimalisti

Minimalistička arhitektura je ravnih linija, otvorenih prostora te betonskih i staklenih površina. Izveden iz (i često međusobno zamjenjivog) međunarodnog stila modernizma. Minimalistička glazba koju stvaraju Terry Riley, Steve Reich i Philip Glass čini se da pri prvom slušanju ima dosta letećih nota, neobično. U modi bi se riječ minimalistički mogla lako primijeniti na gotovo nevidljivo markiranje i ovisnost Masona Martina Margiele.

Demokracija kao sustav i stvar duhovnosti

Demokracija kao sustav i stvar duhovnosti

Napišite ispravno – komentari koji pokazuju nepoštovanje ruskog jezika, namjerno zanemarivanje njegovih pravila i normi mogu biti blokirani bez obzira na sadržaj.

Kako postati minimalist i zašto je to korisno - iskustvo mladog poduzetnika

Kako postati minimalist i zašto je to korisno – iskustvo mladog poduzetnika

Prijatelji su također smanjili vrijeme gledanja televizije i broja televizora u svojim domovima. Uostalom, prema njihovom mišljenju, televizija nas najčešće tjera da gubimo naš najvrijedniji resurs – vrijeme. Pažljivost također pati, izvršavamo zadatke duže i gore. Međutim, Fields i Nicodemus kažu da odustajanje od TV-a uopće nije potrebno: samo morate biti selektivan kad ga gledate. Možete gledati programe i filmove s prijateljima ili ih čak posjećivati, isključiti nepotrebne kanale, riješiti se DVD-a i videoigara, izvaditi televizor iz spavaće sobe.

Sekvencijalni minimalista Martin Zekeli

Sekvencijalni minimalista Martin Zekeli

Martin Zekeli (rođen 22. 04. 1956.) zna kako pronaći savršenu siluetu i neuobičajen dizajn za svaki predmet. Svoj suzdržani stil uspoređuje s estetikom srednjovjekovnih cistercijanskih redovnika, a štedljivost naziva etički ispravnom taktikom u doba prekomjerne konzumacije.

Besmislena umjetnost: kako živi osoba koja ima samo 50 stvari

Besmislena umjetnost: kako živi osoba koja ima samo 50 stvari

„Prvi put sam trebala optimizaciju 1986. godine. Bio je početak svibnja kada sam na ulicama mog rodnog Kassela ugledao pahuljice snijega: to nije bila kasna snježna padavina, već posljedice černobilske katastrofe. Nisam htio ostati daleko, naučio sam biti energetski savjetnik i počeo sam pomagati tvrtkama u uštedi energije. Bilo mi je veliko zadovoljstvo raditi – posebno spoznaja da doprinosim brizi o okolišu. U skladu s tim, započeo sam i s optimiziranjem vlastitog života: počeo sam izrađivati ​​namještaj vlastitim rukama – za sebe i za prijatelje. 

Minimalisti Minska o tome kako možete živjeti bez novih stvari i uhvatiti zujanje

Nedavno su Kanađani Jeffrey i Julie odlučili proživjeti godinu dana bez kupovine: dečki su se ozbiljno pobrinuli da im kuća bude prepuna nepotrebnih stvari, a potrošnja s povećanim primanjima samo povećava. Prvo je obitelj odbila kupiti u trgovini, a potom i iz uslužnog sektora (frizeri, restorani, kafići). Godinu dana kasnije uspjeli su prikupiti urednu svotu. Ali najvažnije: par je naučio živjeti na novi način i na kraju se osjećao slobodnijim.