Kuhinja studio u stilu minimalizma.

Kuhinjski set biramo u stilu minimalizma

Kuhinjski set biramo u stilu minimalizma

Što može pokvariti minimalističku estetiku? Ovaj stil ne prihvaća uobičajenu klasičnu eleganciju, osjećaj habilnosti country stilova ili Provence, karakterističan za etničke i fuzijske boje. Također, obilje tekstila, dekor i složenost ukrašavanja nisu primjereni. Pored toga, imajte na umu da ćete u takvoj kuhinji morati čistiti puno češće.

Kuhinja u stilu minimalizma: sva pravila umjerenog dizajna

Kuhinja u stilu minimalizma: sva pravila umjerenog dizajna

Pod u takvom interijeru održava diskretni šik. Kao podne obloge, bolje je odabrati običan i gladak, ali primjetno skup i kvalitetan materijal – sjajna pločica, parket s ujednačenim uzorkom. Najpristupačniji izbor je sjajni podni pokrivač.

Minimalizam u dizajnu kuhinje: više od 100 fotografija, savjeti o odabiru materijala i organizaciji prostora.

Minimalizam dolazi od latinske riječi minimus, što znači „najmanje“. Odnosno, u unutrašnjosti treba koristiti najmanju kombinaciju boja, tekstura, kao i predmeta i oblika. Najpopularnija je kombinacija bijele i crne boje, predmeti imaju pravokutne ili strujne oblike, a teksture su uglavnom glatke i sjajne.

Duhovit studio s kuhinjom transformatora: 56 kvadrata mobilnosti

Duhovit studio s kuhinjom transformatora: 56 kvadrata mobilnosti

Nedostaci rasporeda rješavaju se u korist – ormarići za odlaganje stvari nalaze se po obodu kocke. Mnogo prostora za skladištenje jedna je od želja kupca. Drugi je zahtjev zelena boja u unutrašnjosti. U početku je dizajnerica planirala završiti u bijeloj boji, ali dodajući zelenu, dodala je i žute i crne naglaske kompletu. Na fotografiji – uska predsoblje, baština izvornog izgleda. Vrata vode u kupaonicu. Reflektirajuće površine vizualno povećavaju volumen hodnika.

Minimalističke kuhinje - novi klasik za estete

Minimalističke kuhinje – novi klasik za estete

Minimalizam, kao rješenje za dizajn interijera, pojavio se na vrhuncu modernizma, utemeljenog na japanskoj kulturi. Europljani su minimalizam učinili praktičnijim i funkcionalnijim, kao i manje radikalnim. Ovaj smjer u dizajnu interijera može se primijeniti u bilo kojoj sobi, ali izgleda najpovoljnije u kuhinjskom prostoru. Minimalizam biraju pravi perfekcionisti, ljudi aktivnog stila života i esteti koji svoj dom doživljavaju kao model ukusa i praktičnosti i čine ga idealnim za njihov ritam života.

Kuhinje u stilu minimalizma: značajke i karakteristike

Kuhinje u stilu minimalizma: značajke i karakteristike

Minimalizam kao smjer u dizajnu i stilistiki dizajna interijera nastao je u doba modernizma. Minimalizam je stil zasnovan na skromnosti i funkcionalnosti, bez detalja i dekora. Aktivni stanovnici grada odavno su odustali od pretencioznih klasika, preferirajući suzdržani minimalizam. Moderni dizajneri često koriste motive ovog stila u svom radu.

Kuhinje u stilu minimalizma: dizajnerske značajke, pravi popravljanje fotografija

Kuhinje u stilu minimalizma: dizajnerske značajke, pravi popravljanje fotografija

Druga, ali manje važna točka je rasvjeta. Ako u sobi nema dovoljno prirodne svjetlosti, za postizanje željenog rezultata potrebno je koristiti sve vrste rasvjetnih uređaja. Možete koristiti ne samo središnju rasvjetu, već je i nadopuniti svim vrstama stropnih i zidnih svjetiljki lakonskih oblika. Za stvaranje dobre rasvjete prikladna je i osvjetljenje kuhinjskog seta i stropa.

Kuhinja u stilu minimalizma iz studija Odnushechka

Kuhinja u stilu minimalizma iz studija Odnushechka

Izbor kombinacije nijansi trebao bi podrazumijevati njihov ograničeni broj, obično ne više od tri. Nadalje, treba ih međusobno povezati kontrastom ili, obrnuto, pripadanjem istom segmentu spektra boja. U zatvorenom prostoru možete koristiti boje čokolade i kave, aromatizirane nijansama bež i mesnih tonova.

Kuhinja u stilu minimalizma: sažet i jednostavan moderan dizajn

Kuhinja u stilu minimalizma: sažet i jednostavan moderan dizajn

Kuhinja u stilu minimalizma idealna je za male i velike sobe. Odsutnost masivnog namještaja i dodatnog pribora, dobro osmišljen sustav unutarnjeg prostora, isključivo ugrađeni kućanski aparati, dobra rasvjeta – sve će to učiniti kuhinju manje zgužvanom. Također, stil minimalizma dobro se uklapa u format kuhinjskog studija. U europskim se zemljama dizajn kuće u minimalističkom stilu smatra znakom dobrog ukusa.

Snježno bijela kratkoća - minimalistički interijer malog studijskog stana

Snježno bijela kratkoća – minimalistički interijer malog studijskog stana

Jedna od karakterističnih stilskih karakteristika minimalizma je konvencionalnost granica između funkcionalnih zona. Dnevni boravak je s jedne strane ograničen policom za knjige, a s druge izvornom dizajnerskom podnom svjetiljkom.

Skandinavski dizajn u povijesnoj domovini – minimalistički studio apartman

Najčešće se dnevni boravak nalazi blizu ulaza, ali taj stereotip ćemo uništiti i zamijeniti kuhinju i dnevni boravak. Tako kauč, na kojem se možete opustiti, neće stajati na vidiku.