Kućna knjižnica

Kućna knjižnica: Tajne stvaranja, suptilnosti i njege

Kućna knjižnica: Tajne stvaranja, suptilnosti i njege

Kućne knjižnice nikada neće izaći iz mode. Samo se u “pravim” kućama knjige često nekontrolirano umnožavaju, a vlasnici redovito moraju tražiti nova mjesta za život. Danas ćemo razgovarati o tome gdje, kako i zašto organizirati knjige.

Koje bi knjige trebale biti u matičnoj knjižnici?

Koje bi knjige trebale biti u matičnoj knjižnici?

Znate li točno? Ili je tako, samo nastavite razgovor? Bavim se antikvitetima već 15 godina – sve ovisi o objavi i vrijednosti knjige. I nisu svi predrevolucionarni. Često dođite s Biblijom siromašne godine od 18 – kažete – to ne košta ništa – započinje – oh, oh, ona ima 200 godina, varate me, vrijedi milijun. Pa, pokušajte prodati, molim vas. Dakle, nije sve što je staro ima dostojnu vrijednost. A to se ne odnosi samo na knjige …

Mala kućna knjižnica: 4 praktična savjeta, 20 primjera nadahnuća

Međutim, pametnije će spriječiti problem nego se nositi s njim. Kako biste izbjegli pojavu insekata, gljivica i plijesni, održavajte potrebnu vlažnost pomoću kućanskih ovlaživača i apsorbera vlage.

Kućna knjižnica kao ideja i pedagoška metoda

Kućna knjižnica kao ideja i pedagoška metoda

Doista, mnogi tekstovi mogu se naći na internetu u samo nekoliko minuta. Ponekad na Internetu možete pronaći tekstove koje ni na koji način ne možete dobiti “uživo”. Ali kućna knjižnica nije skup tekstova. Kućna knjižnica je ideja. Prostor kulture, životnog stila, načina razmišljanja.

Interijeri knjižnica u blagovaonici za poznavatelje klasika

Interijeri knjižnica u blagovaonici za poznavatelje klasika

“KNJIŽNICA -i, w. 1. Ustanova koja sakuplja i čuva djela tiskare i pisanje za javnu upotrebu, te vrši referentne i bibliografske radove. Javni b. Znanstveni, dječji b. Mobilni b. 2. Zbirka knjiga, tiskovina, kao i prostorije u kojima se pohranjuju. B. znanstvenik. Početna b. 3. Naziv niza knjiga, kombiniranih tematski ili po imenu, žanr. B. putovanja. B. pjesnik (pjesnički). || Smanjite. knjižnica, i, f. || adj. knjižnica, th, th (na 1 i 2 vrijednosti). Knjižnica (znanstvena i praktična djelatnost knjižnica). “

Tradicionalne i neformalne odluke planiranja

Tradicionalne i neformalne odluke planiranja

Neka kažu da se stoljeće knjige bliži kraju i da je, kao način prenošenja misli, potpuno zastario i uskoro bi trebao potpuno nestati, takvi oblici prijenosa informacija poput klesnog pisma ili nodularnog pisanja su s vremenom nestali. Ovaj je članak namijenjen onima koji vjeruju da elektronske knjige, radio, televizija i Internet nikad ne mogu u potpunosti zamijeniti papirnate knjige, kao i onima koji žele stvoriti i organizirati svoju matičnu knjižnicu, ali ne znaju odakle započeti.

Domaća knjižnica je prvi vodič u čarobni svijet književnosti ...

Domaća knjižnica je prvi vodič u čarobni svijet književnosti …

Prva knjiga … prva knjižnica – dom … domaće … Roditelji imaju sjajnu priliku da svojoj djeci daju književno obrazovanje! Kućna knjižnica je ključna za izostanak poteškoća u usmenom i pismenom govoru, ako sadrži vješto odabran skup knjiga. Prije svega, to je klasična ruska i strana literatura. Također bi trebao sadržavati knjige o svim granama znanja, koje su zanimljivo izložene.

Kućna knjižnica u modernom interijeru

Kućna knjižnica u modernom interijeru

Ako sebe smatrate kulturiziranom osobom, tada će znak kulture biti uređenje osobne knjižnice. Možete sebi postaviti pitanje. Je li knjižnica tako važna soba da joj daje veliku sobu? Ali u cijelom svijetu uređivanje kućne knjižnice kod kuće sve više postaje praksa.

Kućna knjižnica: poteškoće u planiranju

Kućna knjižnica: poteškoće u planiranju

Gotovo svaki prostor u kući može se uklopiti u knjižnicu. Krenimo od dnevne sobe. Knjige ovdje obično popunjavaju prazan prostor pokraj medijske zone ili instaliraju police knjižnice koje zauzimaju cijeli zid.

Savjeti za namještaj za kućnu knjižnicu

Savjeti za namještaj za kućnu knjižnicu

Tijekom 2007. godine proveli smo sociološku studiju matičnih knjižnica među stanovnicima Volgograda. Način prikupljanja informacija je besplatni intervju. Uzorak je formiran metodom „snježne kugle“, ali izvršeno je nekoliko „ulazaka na teren“: ulaz preko prijatelja i susjeda i ulazak kroz dvije gradske škole, a zatim smo prešli od informatičara do informatora na preporuku već intervjuiranih ljudi. U ovom slučaju izbor

Što učiniti s elektronskim i audio knjigama?

Priručnik pokriva problematiku nabave literature za matičnu knjižnicu, daje kriterije ocjenjivanja modernih tradicionalnih i elektroničkih publikacija, pruža informacije o najracionalnijoj organizaciji knjižnice, o pohrani i sistematizaciji knjiga, izvadaka, citata itd. Otkriveni su glavni aspekti izgradnje referentnog i pretraživačkog aparata, kao i manje popravke, restauracije i uvezivanje knjiga kod kuće.