Kolonijalni stil u modernom interijeru

Kolonijalni stil u interijeru: opisi i primjeri fotografija

Kolonijalni stil u interijeru: opisi i primjeri fotografija

Formiranje osnovnih značajki bilo kojeg stila otisnuto je zaista nastalom potrebom ili načinom života ljudi u određenim povijesnim razdobljima. Kanoni u kolonijalnom stilu nastali su u danima dugačkih morskih plovidbi i preuređivanju mape svijeta. Dosegnuvši naše dane, nisu se mnogo promijenili, zahvaljujući kojima moderni čovjek ima priliku putovati u doba gusarskih bitaka, kolonijalnih osvajanja i migracija velikih razmjera.

Američki stil: izbor namještaja, svjetla i dodataka

Američki stil: izbor namještaja, svjetla i dodataka

Danas ćemo govoriti o nevjerojatnom i vrlo lijepom stilu interijera – kolonijalnom. Kolonijalni stil dobio je ime zbog činjenice da je u to vrijeme Stara Engleska, u nastojanju da osvoji nova područja, osnovala mnoge kolonije u različitim dijelovima svijeta i, uvodeći svoje tradicije u stil života otočana, posudila karakteristične značajke dizajna njihovih domova.

Kolonijalni stil u unutrašnjosti: europska egzotičnost

Nevjerojatno atraktivan kolonijalni stil pojavio se zahvaljujući engleskim kolonistima koji su se u doba Velikih zemljopisnih otkrića upoznali s kulturama drugih zemalja. Željeli su unijeti elemente nove i neobične atmosfere za Europljane u svoje domove.

Uporaba rasvjete u kolonijalnom stilu

Uporaba rasvjete u kolonijalnom stilu

Moderni dizajneri, crpeći inspiraciju, sve se više okreću prošlosti. Ultramoderni potkrovlje može se natjecati s kolonijalnim stilom, jer se uspješno igra i u kontrastima, kombinirajući pompoznost i etničku pripadnost. Ovaj je smjer ukorijenjen u dalekim vremenima velikih geografskih otkrića, međutim njegova obilježja izgledaju relevantna i svježa do danas. Ako želite razrijediti osrednjost tradicionalnih ruskih interijera neobičnom egzotičnošću – pročitajte ovaj članak i naći ćete puno korisnih savjeta o korištenju elemenata kolonijalnog stila u vašem domu.

Do Brazila, do dalekih obala: kolonijalni stil u unutrašnjosti

Do Brazila, do dalekih obala: kolonijalni stil u unutrašnjosti

Ovisno o nacionalnosti kolonista i lokaciji kolonija, kolonijalni stil u arhitekturi i dizajnu imao je nekoliko smjerova: koncizan i elegantan engleski, luksuzni francuski, ugodni španjolski, grubi nizozemski i suzdržani američki kolonijalni stil. Ovaj stil ostaje popularan u modernom interijeru.

Kolonijalni stil u unutrašnjosti: europska egzotičnost

Kolonijalni stil u unutrašnjosti: europska egzotičnost

7e87443d90f93a5e82cd87051eb1cfa7.jpg

Pojava kolonijalnog stila izravno je povezana s erom velikih geografskih otkrića. U to su vrijeme vladale snažne svjetske sile: Engleska, Španjolska i Portugal. U nastojanju da prošire vlasništvo osnovali su kolonije u Africi, Australiji, Aziji i Indiji. Općenito, kamo god im je ružna ruka doprijela.

Glavne značajke i značajke kolonijalnog stila

Glavne značajke i značajke kolonijalnog stila

Ovaj neobični stil rijedak je u Rusiji. Interijeri uređeni u ovoj tradiciji karakteristični su za staru Europu, odakle je taj stil nastao. Osim toga, provedba takvih projekata zahtijeva prostrane i svijetle prostorije . To će biti prikladno u seoskoj kući, ali ne u malom studijskom stanu. Međutim, postoje dizajneri koji su spremni riskirati. Oni preispituju pravila i tradicije ovog stila. Što je rezultat njihovog rada? I koji su glavni znakovi po kojima možete prepoznati kolonijalni stil?

Mogućnosti stanovanja britanskih kolonijalnih

Mogućnosti stanovanja britanskih kolonijalnih

Kada su Britanci razvili druge krajeve, počela se pojavljivati ​​mješavina kultura. Prvo, kolonijalisti su podigli svoje kuće i opremili interijere kao što su to radili njihovi preci i zemljaci. Međutim, nakon nekog vremena, njihovi su se domovi počeli obogaćivati ​​lokalnim okusom.

5 ideja za uvođenje klasičnih dizajna religiozne sekte shakera u moderan interijer

5 ideja za uvođenje klasičnih dizajna religiozne sekte shakera u moderan interijer

Kolonijalni stil u interijeru spoj je klasicizma, baroka, rokokoa u interpretaciji pionira Divljeg zapada. Izrazita pretencioznost i čisto američka praktičnost s dodatkom egzotičnosti, animalističkih motiva u namještaju, palme u kadi, tkanih prostirki, grubog tekstila, svile, brokata. Pročitajte više ovdje!

Kako stvoriti kolonijalni stil u unutrašnjosti

Kako stvoriti kolonijalni stil u unutrašnjosti

U srednjem vijeku Engleska je bila moćna država s mnogim kolonijama na različitim kontinentima. Kolonijalisti su sa sobom donijeli ne samo oblik vladavine, već i udobnu udobnost. Međutim, tropski uvjeti ostavili su svoj trag na izgled engleskih kuća u tim dijelovima. Upravo se iz tog razloga kolonijalni stil smatra jednim od najzanimljivijih i originalnijih, jer se pojavio kao mješavina dviju kultura i svjetova koji su toliko različiti jedan od drugog. 

Za koga je kolonijalni stil?

Tko je glavni lik kolonijalnog stila? Egzotični predmet – bilo da je kip afričkog božanstva, glava trofejne antilope ili rezbareni set iz indijske trgovine, cijeli bi interijer trebao služiti kao dobro neutralno okruženje. Zidove je bolje obojiti prirodnim bojama, teksturirani dekor za grubo žbukanje ili lijepljenje zidova prostirkom u kombinaciji s glatkim zidovima izgledat će dobro. Ne zaboravite na tekstil. Nekoliko jastuka tapeciranih u koži zebre ili leoparda postaviti će ton.