Kako lijepo nanijeti tekuću pozadinu

Univerzalni materijal: tekuće tapete, kako ih nanijeti na zid i druge površine

Univerzalni materijal: tekuće tapete, kako ih nanijeti na zid i druge površine

Tekuće tapete na ruskom tržištu pojavile su se relativno nedavno, ali već su uspjele osvojiti svoje posebno mjesto među ostalim završnim materijalima. Iako im mnogi i dalje više vole klasične papirnate pozadine, pogrešno vjerujući da je s njima lakše raditi. Detaljnije ćemo istražiti što predstavlja završni premaz – tekuće tapete, kako ih nanijeti na zid i druge površine. Je li njihova primjena doista složen radno intenzivan proces koji zahtijeva posebnu obuku.

Zidna dekoracija tekućim tapetama: priprema, priprema, nanošenje

Zidna dekoracija tekućim tapetama: priprema, priprema, nanošenje

U ovom ćemo članku pokušati shvatiti što je tekuća pozadina i kako je koristiti bez svih vrsta reklamnih napomena. Detaljno ćemo ispitati što se sastoji od tehnologije nanošenja tekućih pozadina vlastitim rukama, od pripreme površine do gotovog rezultata. Započnimo s kratkim uvodom o glavnim značajkama ovog završnog materijala.

Video. Majstorska klasa primjene tekućih pozadina

Suvremene tehnologije za doradu zidova omogućuju vam upotrebu mnogih ukrasnih materijala. Alternativa klasičnoj vrsti tapeta je širok raspon premaza koji se nazivaju tekućim pozadinama. Tekuća pozadina, čija se tehnologija nanošenja raspravlja u ovom članku, ima veliku paletu boja i različite teksture. To vam omogućuje da realizirate bilo koju odvažniju dizajnersku odluku.

Postupak pripreme radnog materijala (tapeta)

Postupak pripreme radnog materijala (tapeta)

Glavne točke pravila za nanošenje tekuće pozadine na površinu mogu se naći u bilo kojoj uputi o njihovoj uporabi. Zbog toga ćemo vam reći o onim točkama na koje profesionalci prije svega obraćaju pažnju.

DIY nanošenje tekuće pozadine na zid

DIY nanošenje tekuće pozadine na zid

Jedna od najnovijih inovacija na tržištu završnih materijala je tekuća tapeta. Uz njihovu pomoć možete stvoriti glatki ili reljefni bešavni premaz. Tekuća pozadina izrađena je od ljepila, pamuka i celuloznih vlakana i raznih boja. Glavna komponenta premaza je pamučno vlakno, zbog čega gotovi sloj tapeta stječe olakšanje. Pamučne kaleme različitih veličina i boja, folije, sljubke, pa čak i mali čips mogu se dodati na pozadinu. Pored toga, u suhoj smjesi mogu biti antistatički i antifungalni aditivi.

Kako nanijeti tekuću pozadinu na zidove

Kako nanijeti tekuću pozadinu na zidove

Zidna dekoracija s tekućim tapetama ne zahtijeva savršenu ravnomjernost baze. Dovoljno je zaobilaziti se s početnim grubim kitom bez korištenja cilja i bez fugiranja. Reljef na površini osigurat će bolje prianjanje. Osim toga, sama tekuća pozadina, kao teksturirani materijal, pomoći će poravnati zid. Važno je samo osigurati da je površina prije nanošenja čista i suha.

Kako odabrati i nanijeti tekuću pozadinu? Razumijemo od i do!

Kako odabrati i nanijeti tekuću pozadinu? Razumijemo od i do!

Brzina protoka smjese obično je navedena na pakiranju. Stoga se određivanje potrebnog broja paketa svodi na izračunavanje površine zidova, nakon čega slijedi dijeljenje dobivene površine s količinom smjese potrebne za završetak 1 sq. metar zid.

Tekuće tapete: tehnologija nanošenja, materijalne prednosti

Tekuće tapete: tehnologija nanošenja, materijalne prednosti

Postoje dva načina za rješavanje problema 1) upotreba pocinčanih samoreznih vijaka 2) vruće samorezne vijke prekrijte zaštitnom bojom ili caklinom otpornom na vlagu , na primjer, caklina PF 115, koja se često nalazi u trgovinama i jeftina, prikladna je.

Internet trgovina "Stil": pomoći ćemo vam da stvorite sklad udobnosti i stila

Internet trgovina “Stil”: pomoći ćemo vam da stvorite sklad udobnosti i stila

Treba imati na umu da zidnu dekoraciju treba obaviti odjednom, jer ako jedan zid razbijete u nekoliko faza, vidjet ćete nepotrebne prijelaze. Također, prema preporukama stručnjaka, tekuća pozadina mora se nanositi od kuta do ugla, s desna na lijevo. Nakon izravne primjene, tekuća pozadina se suši do otprilike dva dana. Vrijeme punog sušenja ovisi o vremenskim uvjetima. Tako se zimi vrijeme sušenja povećava, a u toploj sezoni smanjuje. Da biste ubrzali postupak, pri temperaturi izvan prozora od najmanje +15, možete otvoriti prozor za ventilaciju.

Kako napraviti tekuću pozadinu vlastitim rukama? Tehnologija primjene

Kako napraviti tekuću pozadinu vlastitim rukama? Tehnologija primjene

Ovisno o površini na koju će se tekuća pozadina nanijeti vlastitim rukama, postoje različiti načini pripreme. To je zbog činjenice da materijali različito komuniciraju s vodom – univerzalnim otapalom.

Kakvo je čudo – tekuća pozadina i kako nanijeti na zid

Prije nanošenja tekuće pozadine potrebno je pripremiti zid. Za početak, uklonite sa zida ostatke stare tapete i boje, kao i plijesan i gljivice, ako ih ima. Metalne predmete koji strše iz zida, poput glava nokta, treba obojiti emajlom ili vodenom bojom i ukloniti ih ako je moguće.