Interijer stana minimalizma

Interijer u stilu minimalizma: 18 originalnih primjera

Interijer u stilu minimalizma: 18 originalnih primjera

Minimalizam je odavno prestao biti super skiciran stil kakav nam se pojavio prije dva desetljeća. Ako je taj minimalizam bio potpuno „oduzimanje“, onda trenutni dopušta sebi puno: taktilno lijepe teksture i veličanstvene teksture poput prirodnog drva, boje i oblika.

Minimalizam u unutrašnjosti: minimalni detalji - maksimalna udobnost

Minimalizam u unutrašnjosti: minimalni detalji – maksimalna udobnost

Stil minimalizma u interijeru je dizajn koji karakterizira suzdržanost i strogost u dizajnu. To se uglavnom postiže korištenjem funkcionalnih predmeta interijera, geometrijskih oblika i kombinacije dviju osnovnih boja. Izuzetno je važno prilikom dizajniranja sobe pravilno podijeliti prostor. Za stvaranje interijera naširoko se koriste tehnički materijali. Obično su kompaktne, crne ili sive boje i imaju strogi geometrijski oblik.

Dizajn stana u stilu minimalizma (52 fotografije)

Asketski interijer rješenje je za one koji iznad svega cijene prostor i lakonizam. Neprestano okruženje, u kombinaciji s neutralnim tonovima, savršeno pridonosi odmoru i opuštanju. Čak će i odnushka izgledati veće – ovim će se fenomenom postići mali broj objekata i akromatska gama.

Minimalizam u unutrašnjosti stana i kuće

Minimalizam u unutrašnjosti stana i kuće

Stil se pojavio u SAD-u sredinom 1960-ih, 20. stoljeća u SAD-u, njegova “eksplozija” dogodila se 70-ih, odražavala je sitost luksuzom karakterističnim za gornju i srednju klasu. Filozofija minimalizma temelji se na načelima kombiniranja elemenata tradicionalne japanske kulture i potreba moderne civilizacije, kombinacije jednostavnosti i funkcionalnosti, kao i prirodnih i visokotehnoloških materijala. Izraz je prvi upotrijebio Walheim. Ipak, moto minimalizma bio je izraz “manje je više”, što se obično pripisuje Ludwigu Miesu van der Roheu.

Minimalizam u unutrašnjosti. 70 stilskih fotografija

Minimalizam u unutrašnjosti. 70 stilskih fotografija

Pri ukrašavanju soba u stilu minimalizma dopušteno je koristiti prirodne materijale: reljefnu žbuku, ukrasnu ciglu, prirodno drvo i plutu. Obratite pažnju na pozadinu za slikanje ili reljefnu žbuku. Izgledaju vrlo impresivno i ne krše ideju minimalizma.

Kako stvoriti minimalistički interijer: 6 principa

Kako stvoriti minimalistički interijer: 6 principa

Upečatljiva značajka minimalizma su otvoreni prostori i njihov lagani prijelaz jedni u druge. U pravilu je kuća podijeljena u dva glavna dijela: privatni i zajednički. Prvi uključuje prilično izolirane kupaonice, glavnu spavaću sobu, garderobu. Drugo je kombinirana kuhinja i dnevni boravak. Da bi spojili prostore, koriste staklene zidove, velika vrata. 

Zanimljive foto ideje za dizajn interijera u stilu minimalizma

Zanimljive foto ideje za dizajn interijera u stilu minimalizma

Minimalizam se smatra jasnim i izražajnim stilom. Kako biste istaknuli bilo koji detalj dizajna, jednostavno ga dodajte kompoziciji, odnosno pokažite da je vrijedno zauzeti svoje mjesto u unutrašnjosti. Akcentni element možete polirati uz pomoć boje i posebne teksture, koja će se isticati na pozadini opće glatkoće.

Interijer kuće u stilu minimalizma: glavne značajke

Interijer kuće u stilu minimalizma: glavne značajke

Glavni cilj ovog trenda je pronaći ljepotu u jednostavnosti. Uklonite sve nepotrebne i ostavite najbolje. Riješite se brojnih detalja i koncentrirajte se na korištenje najkvalitetnijih materijala u dekoraciji i ukrasu.

Minimalizam u unutrašnjosti: primjeri dizajna, fotografija

Minimalizam u unutrašnjosti: primjeri dizajna, fotografija

U minimalističkom stilu prostor se ne dijeli na zidove, već na kontrast boja. Ovim metodama soba se dijeli na zone. Rasvjeta u ovom stilu igra ogromnu ulogu. Luksuzni lusteri nisu prikladni za njega, ali koriste se ugrađene svjetiljke ili reflektori. Pri razvoju dizajnerskog projekta stana, u lakonskom minimalističkom stilu, u pravilu se odabiru dvije boje u skladu jedna s drugom. U većini slučajeva dominantna boja je bijela.

Kontaktirajte nas odmah i započet ćemo s radom na vašoj unutrašnjosti

Kontaktirajte nas odmah i započet ćemo s radom na vašoj unutrašnjosti

Danas se nudi veliki izbor dizajna soba. Stručnjaci odabiru onaj koji je pogodan za određeni stan, ispravno procjenjuju dimenzije područja kako bi funkcionalno raspoređivali namještaj. Većina ljudi voli interijer u svjetlijim bojama, ne preopterećen, više slobodnog prostora. Dobra opcija u ovom slučaju bio bi moderan stil, poput minimalizma.

Što trebate znati o dizajnu minimalizma

No, za utjelovljenje minimalizma u kupaonici, mali prostor je sasvim dovoljan. Ovo je prostor stakla, pločica i metala. Ovaj nedostatak prostirki i nepotrebnih dodataka. Sav se pribor nalazi u ormarima jasnih, strogih oblika. Veliko ogledalo savršeno se uklapa u prostor kupaonice bilo koje veličine.