Glazba 21. stoljeća u Rusiji

Ruska glazba 20. - prve četvrtine 21. stoljeća: baština, inovacije, perspektive. I svezak tečaja "Domaća glazbena kultura XX. - prve četvrtine XXI. Stoljeća" (S. V. Venchakova)

Ruska glazba 20. – prve četvrtine 21. stoljeća: baština, inovacije, perspektive. I svezak tečaja “Domaća glazbena kultura XX. – prve četvrtine XXI. Stoljeća” (S. V. Venchakova)

Mnogo ruskih pjesama može se pripisati potpuno različitim žanrovima, svijetle su i spektakularne. Strogost i tradicija više nema, sada se glazbenik, autor riječi i izvođač može „igrati“ melodijama i stilovima, stvarajući jedinstvena djela koja nemaju analoge. Kreativni ljudi vole nedostatak ograničenja, oni cijene slobodu, zbog čega aktivno nadopunjuju svoje glazbene kolekcije.

Serija koncerata u okviru programa "Savremena glazba 21. stoljeća" održat će se u nižegogradskom Arsenalu

Serija koncerata u okviru programa “Savremena glazba 21. stoljeća” održat će se u nižegogradskom Arsenalu

Ako u publikaciji pronađete pogrešku, odaberite je i upotrijebite tipkovnički prečac Ctrl + Enter . Također možete prijaviti netočnosti pomoću obrasca za povratne informacije na dnu svake stranice. Razumjet ćemo situaciju, sve ćemo ispraviti i odgovorit ćemo vam dopisom.

Ciklus koncerata “Akademska glazba XXI stoljeća”

Neki od talentiranih skladatelja otišli su u inozemstvo. Nema sumnje da će takav trend “odljeva mozgova” negativno utjecati na razvoj suvremene ruske glazbe, jer s vremenom se smanjuje broj njihovih predstava kod kuće, njihov ukupni utjecaj na domaći ruski glazbeni kontekst slabi, dok je u inozemstvu potražnja.

Filharmonija će svirati glazbu 21. stoljeća na festivalu suvremene glazbe "MART CODE"

Filharmonija će svirati glazbu 21. stoljeća na festivalu suvremene glazbe “MART CODE”

Dvije iznenađujuće romantične priče: „iznenadna“ smjena ravnatelja Državnog zavoda za umjetnost i umjetnost Natalije Sipovskaya (dosad neuspješno) i umjetničkog voditelja Državnog akademskog ruskog zbora Sveshnikov Evgeny Volkov (do sada – uspješan).

"Koncertni klub" u subotu u Talijanskoj palači

“Koncertni klub” u subotu u Talijanskoj palači

Jedan od najpoznatijih gitarskih grebena rođen je 1955. godine. A njegov otac bio je Chuck Berry, čovjek koji se smatra pretkom rock and rolla. Njegova glazba koja je uspješno kombinirala obilježja country-a i bluesa postavila je temelje onome što danas nazivamo rockom.

U Rusiji, najavili su natječaj "Kraljica glazbe XXI stoljeća"

U Rusiji, najavili su natječaj “Kraljica glazbe XXI stoljeća”

Glazba u 21. stoljeću drastično se promijenila, a elektro glazba postala je atribut 21. stoljeća. Elektronska glazba sastoji se od zvukova koji nastaju pomoću elektroničkih tehnologija i elektromehaničkih glazbenih instrumenata. Primjeri elektromehaničkih glazbenih instrumenata uključuju tellarmonium, Hammond orgulje i električnu gitaru. Čisti elektronički zvuk dobiva se upotrebom instrumenata poput oneminatora, sintetizatora i računala.

Unesite svoju adresu e-pošte za slanje obavijesti

Unesite svoju adresu e-pošte za slanje obavijesti

Talijanski skladatelj i pijanist djeluje u smjeru minimalizma, često se okreće ambijentalnoj glazbi i vješto kombinira klasičnu s drugim glazbenim stilovima. Poznat je po širokom krugu atmosferskih kompozicija koje su postale zvučni filmovi za filmove. Na primjer, vjerojatno ćete prepoznati glazbu s francuske vrpce “1 + 1” koju je napisao Einaudi.

Natjecanje skladatelja „Petar i vuk - 2018.“

Natjecanje skladatelja „Petar i vuk – 2018.“

Često možete čuti neoklasicizam u prestižnim koncertnim dvoranama, na festivalima više formata, na društvenim i službenim događajima, ali izbor mjesta nije ograničen maštom i uvijek je polje za odvažne eksperimente. Mjesto za to može biti gradski park, katedrala, staklenik, planetarij, drevna špilja, pa čak i gusta šuma. Nepromjenjivi atributi neoklasicističkih koncerata su posebna, neusporediva atmosfera sklada, osjećaj potpunog uranjanja u ono što se događa i sjajna akustika koja pružaju novo estetsko iskustvo i slušatelju i umjetniku.

10 ruskih glazbenika koji su se zaista našli na svjetskim glazbenim ljestvicama

10 ruskih glazbenika koji su se zaista našli na svjetskim glazbenim ljestvicama

Iz nekog razloga, Sergej Lazarev pjeva na engleskom, općenito, ljudski mozak nije u stanju svladati ga. Joseph Prigogine, za koga je guranje Valerije na Zapad postalo opsesija, jednom je prilikom plaćenog članka u jednom britanskom časopisu rekao da je njegova supruga prodala 100 milijuna albuma u Rusiji.

O važnosti i ljepoti skladateljeve baštine

O važnosti i ljepoti skladateljeve baštine

Usput, obojica većine ruskih skladatelja stvaraju tragično skladište. A ovo je još jedno pitanje koje se postavlja pri razmišljanju o Rachmaninoffu: zašto u njegovom umjetničkom svijetu prevladavaju tmurni tonovi?

Usporedba usluga streaminga glazbe, 1. dio

Program je razvijen na temelju Saveznog državnog obrazovnog standarda osnovnog općeg obrazovanja (2009), uzornog programa osnovnog općeg obrazovanja (2009), Pojma duha …