Fusion stil u glazbi

EXTRA i Miraif grupa. Mariam Merabova, Ekaterina Balykbaeva, Eteri Beriashvili

EXTRA i Miraif grupa. Mariam Merabova, Ekaterina Balykbaeva, Eteri Beriashvili

Fusion Jazz – zaseban glazbeni pravac, fuzija i glazba drugih stilova (pop, rock, soul, etno, itd.). Žanrovski vrhunac bio je u 70-80-im, kada su Miles Davis, Herbie Hancock, Joe Zawinul, Michael Brecker eksperimentirali na jazz festivalima. No, do danas, ovaj je smjer jedan od najpopularnijih u jazz glazbi, komponiran i izveden u cijelom svijetu, uključujući i u Rusiji.

FUSION STYLE: O PROBLEMU RAZLIČITIH OBLIKA DIJALOGA U DOMAĆIM MASAČIMA

FUSION STYLE: O PROBLEMU RAZLIČITIH OBLIKA DIJALOGA U DOMAĆIM MASAČIMA

Informacije o mogućnosti objavljivanja članaka u časopisu dostupne su na web stranici izdavača: www.gramota.net Pitanja vezana uz objavljivanje znanstvenih materijala, izdavač traži da se pošalju na hist@gramota.net

Jabučni čaj – jazz recept iz Bjelorusije

Krajem šezdesetih godina dvadesetog stoljeća, džezmeni su počeli eksperimentirati i odlučili su spojiti klasični jazz sa zvucima električnih alata u rock glazbi, soul i ritmu i bluesu. Rock glazbenici su tada počeli dodavati jazz improvizacije svojim skladbama. Krajem sedamdesetih godina došlo je do vrhunca stila fuzije.

Fuzija - što je to? Definicija, značenje, prijevod

Fuzija – što je to? Definicija, značenje, prijevod

U mom osobnom smislu, Hancocku je teško naći ravnopravne partnere. Takav ravnopravni partner može se zvati Jack DeJonett, koji ga ritmički razumije sto posto. Ali čini mi se da nikada nije pronašao zamjenu za ono što je imao s Tonyjem Williamsom i Ronom Carterom.

 5 jarbola za vašu kuhinju iz trgovačkog centra Lanskoy

5 jarbola za vašu kuhinju iz trgovačkog centra Lanskoy

Pa ipak, to nije samo kakofonija. Ritam ritma, neočekivani zavoji – da. Ali glazba, sklad stvari, činilo se, slučajno, istodobno je pogledao u istu sobu i odjednom se zauvijek sprijateljio.

Fuzija u unutrašnjosti: sloboda i spoj svih stilova i smjerova dizajna

Fuzija u unutrašnjosti: sloboda i spoj svih stilova i smjerova dizajna

Fusion stil je uveden u vokabular i sferu dizajna interijera krajem 90-ih godina 20. stoljeća. Bilo je to razdoblje kad je u Europu upao svježi tok egzotike, propadajući iz dosadnih postavki. Novi trendovi stigli su iz Afrike, Latinske Amerike, zemalja jugoistočne Azije, iako se Sjedinjene Države smatraju rodnim krajem fuzije. Upravo su tamo dizajneri bili prvi koji su se miješali i zadivili.

Fusion stil u glazbi

“Bog gitara” Larry Coryell prikazat će moskovsku fuziju

Kum jazz rocka nastupit će u Chistye Prudy. Danas će biti zajednički koncert jazzmana Igora Butmana i gitarista Larryja Coriella, kojem fusion glazbeni stil duguje svoj uspjeh. O legendi gitarske glazbe i njegovu nastupu u Moskvi – u zapletu Daria Trosnikova.

Juicy fuzijski koktel: boja, sklad i šokantna odjeća

Juicy fuzijski koktel: boja, sklad i šokantna odjeća

Priznati modni klasik Yves Saint Laurent tvrdio je da med ne samo da ukrašava ženu, već daje i samopouzdanje. Zato je toliko važno pronaći svoj vlastiti stil koji je 100% usklađen s unutarnjim svijetom, koji odražava ukus i osobnost. Styling fuzija odlaže fantaziji, modnim eksperimentima. Unatoč demokraciji, nedostatku strogih granica i granica, još uvijek postoji zajednički koncept. 5 osnovnih pravila za stvaranje modernog i besplatnog fusion-look-a:

Simbioza ozbiljnosti i hrabrosti u glazbi Analogna pažnja

Simbioza ozbiljnosti i hrabrosti u glazbi Analogna pažnja

Definirajući umjetnički smjer kao jedinstvo ne stilskih, već ideoloških i supstancijalnih načela i povezujući takozvane jazz „stilove“ s ovom definicijom, neminovno dolazimo do zaključka da povijest jazza poznaje samo tri umjetnička smjera: tradicionalni (od New Orleansa do uključivoga) , moderna (koja uključuje bebop i sve njegove stilske sorte: cool, zapadna obala, progresivna, hard-bop) i avangardna.

Plemenska fuzija: o čemu se radi i kako brže učiti

Plemenska fuzija: o čemu se radi i kako brže učiti

Jazz glazba Kansas Cityja oblikovala se u 1920-ima i 1930-ima. Bilo je to vrijeme ekonomske krize u Sjedinjenim Državama, ili takozvane Velike depresije. Ovo je jazz stil s izraženom blues bojom, takozvani “urban blues”. Najistaknutiji predstavnici ovog stila bili su grof Basie, koji je karijeru započeo kao jazzman u orkestrima Waltera Pagea i Bennya Moutena, vokalista Jimmyja Rushinga, alpskog saksofonista Charlieja Parkera.

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

“Glazbeni rujan” u švicarskom gradu Montreuxu posebna je priča. Montreux je mjesto moći. Ovdje je radio Vladimir Nabokov, pisali su Tolstoj i Dostojevski. Ovdje je Igor Stravinski rodio svoje sjajno „Sveto proljeće“. I ovdje su se prije samo 70 godina na jesen počele okupljati najbolje glazbene snage svijeta kako bi jedni drugima pokazali svoje talente i vještine i zajedno odali počast velikoj umjetnosti – takvoj raznovrsnoj i tako lijepoj glazbi.