Dizajner studentskog portfelja

Tajne stvaranja portfelja za prijem na kreativne specijalnosti

Tajne stvaranja portfelja za prijem na kreativne specijalnosti

Portfolio je vaša ulaznica za stjecanje umjetničkog obrazovanja na prestižnim sveučilištima koja su u svijet umjetnosti predstavila desetke sjajnih maturanata. I pristup ovom superodgovornom zadatku mora biti krajnje profesionalan i kreativan.

Studentski portfelj: što je to i kako ga organizirati

Studentski portfelj: što je to i kako ga organizirati

Portfelj se čuva u tisku (na listovima A4) ili u elektroničkom obliku, uz obaveznu naznaku datuma svakog upisa. Fiksacija rezultata događa se sustavno. Možete sami izraditi portfelj, ali morate reagirati na njegovo stvaranje: strukturu treba dobro osmisliti i uskladiti sa standardima dizajna i upravljanja, ako ih sveučilište uspostavi. Ozbiljne pogreške (stilske, pravopisne) su neprihvatljive.

Studentski portfelj kao alat za dobivanje perspektivnog posla

Svaki uspješan, aktivan i napredan student sanja o vrtoglavoj karijeri. Da biste pozitivno utjecali na poslodavca, bilo bi korisno predstaviti prikupljene podatke o vlastitim vještinama, postignućima i sposobnostima. U tu svrhu moderni studenti sastavljaju portfelj u fazi stjecanja obrazovanja na sveučilištu, fakultetu ili fakultetu.

Dizajner portfelja ili ste spremni na sastanak s poslodavcem?

Dizajner portfelja ili ste spremni na sastanak s poslodavcem?

Svaki dizajner ili umjetnik početnik suočen je s trenutkom zaposlenja, traži zanimljiv i dobro plaćen posao, razmatra mogućnosti, upoznaje se sa zahtjevima i šalje životopis. Ali životopis je samo skup osnovnih podataka o utvrđivanju činjenica: rođen, proučen, sposoban, ali je li to dovoljno? Ovdje se postavlja pitanje kako za poslodavca, tako i za samog podnositelja zahtjeva, kako se predstaviti sa najpovoljnije i što je najvažnije profesionalne strane, pokazujući, kako kažu, robu “lice”.

Osnove dizajna portfelja diplomiranog dizajnera: Vodič

Osnove dizajna portfelja diplomiranog dizajnera: Vodič

Tehnologija portfelja pojavila se u stranom obrazovanju, a trenutno se aktivno razvija i implementira na domaćim sveučilištima. Ulogu portfelja u obrazovnom procesu proučavali su mnogi strani i domaći znanstvenici. U uvjetima pristupa koji se temelji na praksi i kompetencijama, portfelj djeluje kao način prikazivanja, razvijanja i vrednovanja studentskih kompetencija, njegove motivacije za praktične aktivnosti.

8 portfelja grafičkih dizajnera za učiti

8 portfelja grafičkih dizajnera za učiti

“Portfolio” – skup dokumenata koji potvrđuju pojedinačna postignuća učenika u različitim područjima aktivnosti. Stvaranje portfelja kreativni je postupak koji vam omogućuje da uzmete u obzir rezultate koje je student postigao u različitim vrstama aktivnosti (obrazovne, istraživačke, sportske, kreativne, društvene) tijekom studija na sveučilištu. Funkcije formiranja “portfelja” dodijeljene su studentu.

Ono što niste znali i bojali se pitati o fakultetu za web dizajn

Ono što niste znali i bojali se pitati o fakultetu za web dizajn

GeekUniversity je internetsko sveučilište koje podučava web dizajn ispočetka. Obrazovni se model temelji na projektno usmjerenoj obuci. Naši učitelji pripremaju studente da rade u višefunkcionalnom timu: razmišljati o programerima i trgovcima, razvijati kreativne oglase i rješavati povezane probleme. Na kraju tečaja shvatit ćete cijeli proces stvaranja proizvoda – od ideje do promocije.

Kako napraviti portfelj? Primjeri i uzorci portfelja

Kako napraviti portfelj? Primjeri i uzorci portfelja

Razgovarajući s klijentima i freelancerima često se pitam: na što mislite da kupac prije svega obraća pažnju? U većini slučajeva ljudi ukazuju na portfelj i radno iskustvo. To je prirodno. Kako kupci inače mogu procijeniti kvalitetu i profesionalnost zaposlenika na daljinu? Samo primjerima rada.

Muka kreativnosti: što bi student dizajner trebao biti u stanju učiniti

Muka kreativnosti: što bi student dizajner trebao biti u stanju učiniti

Anastasia Strugaleva, studentica Instituta za modu i dizajn, razvila je vlastiti tisak za kolekciju. Nacrtala je crtež, obradila ga u grafičkom uredniku i otišla u tvornicu tekstila u talijanskom gradu Como, gdje je tisak tiskan na dvije vrste tkanina. Radovi Anastazije i njenih sugrađana predstavljeni su na studentskoj izložbi u Dusseldorfu.

Što novi dizajneri interijera trebaju znati?

Što novi dizajneri interijera trebaju znati?

Nastavnici tvrtke Intensiv „Dizajn interijera. Pravila za stvaranje uspješnog projekta “, vodeći dizajneri studija” Design Point “: Ekaterina Oleinikova (stariji dizajner), Varvara Chesnokova (voditeljica dizajna) i Ivan Mirolyubov (art-direktor)

Formiranje spremnosti studenta dizajna za proizvodne i tehnološke aktivnosti

Biro trebaju mladi dizajneri. Stoga smo prisiljeni čekati da početni štihač nekoliko godina upije ideologiju i znanje u radove, publikacije i knjige dobrih dizajnera, a istovremeno to neće pokvariti radovi i grafički blogovi loših dizajnera. A onda opet čekati da takav novopridošli dođe u biro kad nam zatreba. To traje dugo i nije učinkovito.